O firmie

KRAK-OLD Zakład produkcji opakowań zlokalizowany jest w Łowiczu przy ul. Klickiego 110/112.

Zakład produkcji opakowań to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem i stałym gronem klientów.

drukujemy techniką offsetową i fleksograficzną do formatu B1, świadczymy usługi introligatorskie, uszlachetniania druku - lakier UV, dyspersja, offset oraz złocenia (hot-stamping). Pracujemy na wszystkich rodzajach tektur - tektury faliste, lite 60-600 g/m2.
Posiadamy park maszynowy renomowanych firm: Stock, Grassi, Perfecta, Roland.

Specjalnością naszego zakładu jest produkcja opakowań kaszerowanych - druk offsetowy na mikrofali i fali B, C.

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi w branżach:
- spożywczej
- przemysłowej
- obuwniczej
- armatury przemysłowej
- produkcji rolnej 

 

Jesteśmy zainteresowani współpracą z każdą firmą, żywiąc nadzieję, iż znajdą w nas Państwo solidnego partnera w interesach.

 

 

Co możemy wykonać dla Twojej firmy:

Opakowania kaszerowane

 


Kaszerowanie
 to uszlachetnianie wyrobu papierniczego poprzez oklejanie cienkim papierem (niezadrukowanym lub zadrukowanym) papieru znacznie grubszego, kartonu, tektury falistej itp. w celach dekoracyjnych lub technologicznych. 

Hot-Stamping

 

zwany również termodrukiem, hot-printem to technika druku z użyciem folii hot-stampingowej i matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło.

Hot-stampingu używa się do uszlachetniania druku, ozdabiania przedmiotów, znakowania, zabezpieczenie druku (zwłaszcza folie holograficzne).

Opakowania z tektury litej

Z nadrukiem lub dodatkowymi uszlachetnieniami, według zamysłu i koncepcji klienta. Różne gramatury i rodzaje papierów dają możliwość tworzenia większych trwałych konstrukcji, jak i małych opakowań na drobne asortymenty.

Lakierowanie UV

Lakiery UV można podzielić na błyszczące i matowe, podatne na klejenia, podatne na aplikację folię hot-stampingową, kationowe stosowane we fleksografii a nieszkodliwe fizjologicznie, czyli nadające się na artykuły spożywcze

Foliowanie

Polega na pokryciu powierzchni druku folią z tworzyw sztucznych. Dzięki foliowaniu zadrukowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne, zostaje też usztywniona i zabezpieczona przed działaniem mechanicznym, chemicznym, promieniowaniem UV, czy wilgocią.

Lakierowanie offsetowe

Lakiery olejowe tworzone są na bazie modyfikowanych olejów roślinnych i mineralnych. Lakiery te schną głównie przez utlenianie. Są one nanoszone bezpośrednio z zespołu drukującego maszyny offsetowej.

Lakierowanie wybiórcze UV

To rodzaj uszlachetnienia arkuszy poprzez nanoszenie lakieru UV w określonych miejscach, według dowolnych założeń projektu graficznego. Technologia za pomocą której realizowane jest takie uszlachetnienie to sitodruk.

Tłoczenie